ІПСТ
Українська версія Російська версія Англійська версія

телефони клініки:

(044) 285-85-18

Контактна інформація

Медцентр Послуги Технології Наші Лікарі Питання-відповідь
Інформація про медцентр
Поиск по сайту
Опанасюк Юрій Володимирович

Статті для фахівців

Альтернатива мостовидного протезу

До лікування

Альтернатива мостовидного протезу 1 Альтернатива мостовидного протезу 2

Після лікування

Альтернатива мостовидного протезу 3 Альтернатива мостовидного протезу 4

Адгезивний протез є тимчасовою альтернативою мостовідного протезування. Його основне показання: закриття косметичного дефекту в області відсутнього зуба на час проведення спрямованої кісткової регенерації, «приживлення» імплантанта або ортодонтичного лікування.

Адгезивний протез можна виготовити прямим методом - безпосередньо в порожнині рота або непрямим, тобто в зубо-технічній лабораторії після відповідної обробки зубів.

Виготовлення адгезивної конструкції передбачає мінімальну, але достатню для фіксації протеза і збереження правильного прикусу обробку зубів.

Заховані всередину армуючі елементи, правильна реставрація опорних і відсутніх зубів дають хороший естетичний ефект і забезпечують швидке звикання пацієнта до протеза.

Цей метод дає можливість відновлення зубного ряду без істотного препарування і депульпування зубів. У разі необхідності проведення ендодонтичного лікування опорних зубів це робиться без руйнування мостовидної конструкції. Кількість відновлених зубів між двома опорними не повинно перевищувати двох.

При прямому методі протез виготовляється в одне відвідування. Попередньо оглядають картину змикання зубів. При наявності назубних відкладень, пародонтальних карманів обов'язково ретельно знімаються всі відкладення з опорних зубів з кюретажем пародонтальних карманів.

На опорних зубах у місцях фісур або ямок турбінним бором роблять поглиблення шириною, рівній ширині армуючого елемента глибиною 1,5-2 мм. Операційне поле ізолюють рабердаму.

Проводимо тотальне протруювання робочих зон опорних зубів, промивання, висушування, праймування живих зубів, нанесення адгезиву і засвічування.

Підготовлену необхідної довжини шинуючу стрічку обробляємо адгезивом. Там, де буде приклеюватися стрічка, залишають невелику кількість текучого композиту (Filtek Suprime XT), укладаємо шинуючу стрічку (Glas Spen), притискаємо інструментом до зубів і засвічує лампою протягом 20-ти секунд. Витікший з-під шини композит зішліфовують.

Моделювання зуба починаємо з приясневої частини. Це необхідно для створення простору в придесневій частині між опорним зубом і модельованим там, де в нормі знаходиться міжзубний ясенний сосочок.

Моделювання штучного зуба і відтворення оклюзійних поверхонь опорних зубів роблять за правилами моделювання з імітацією форми, рельєфу, колірних особливостей. Ще до накладення рабердаму необхідно скласти алгоритм реставрації за кольором і строго йому слідувати.

В даному випадку був обраний відтінок у проміжку між А1 і А2 (ближче до А2), ми зупинилися на комбінації опакового відтінку дентину А2Д, відтінку тіла А2В і відтінку емалі А1Е, тому що в даному випадку у пацієнтки були більш прозорі зони емалі. Моделюємо за допомогою гладилок основу (А2Д) в межах гіпотетичного емалево-дентинного з'єднання рідного зуба. Відтінок А2В наносимо на всю поверхню емалі в лабіальній області. Емалевий відтінок наносимо в області ріжучого краю.

Отже, в області прозорого емалевого покриття можна чітко спостерігати гру світла: хало - ефект відтворено завдяки обраній техніці пошарового нанесення і надання форми.

Представлений випадок демонструє, що якщо до відновлення зуба точно проаналізувати не тільки його колір, а й, насамперед, ступінь опаковості та прозорості ріжучого краю, то, вибравши матеріал необхідної опаковості, можна отримати естетично задовільний результат. І за умови дотримання технологічної дисципліни в роботі з виготовленням адгезивного протеза ці конструкції міцні і функціональні.

Автор: Дмитрієва О.А. доктор - стоматолог - терапевт клініки «імплантологічний центр»

вверх сторінки

Copyright © 1999 - 2022 ІПСТ Всі права захищені.

Стоматологічна клініка (лікування зубів, видалення зубів, реставрація зубів, протезування зубів, імплантація зубів, відбілювання зубів, ортодонтія і дитяча стоматологія, рентгенологія) - Медичний центр

Статистика сайту