ІПСТ
Українська версія Російська версія Англійська версія

телефони клініки:

(044) 285-85-18

Контактна інформація

Медцентр Послуги Технології Наші Лікарі Питання-відповідь
Технології
Інформація про медцентр
Поиск по сайту
Опанасюк Юрій Володимирович

Компютерний аналіз оклюзії апаратом T-Scan

Комп'ютерний аналіз оклюзії у нашій клініці проводиться апаратом T-Skan ІІІ від компанії Tekscan (США).

Апарат T-Scan III – діагностичний прилад, який визначає і аналізує силу стиснення зубів, використовуючи спеціальні одноразові датчики товщиною з папір.

Система T-Skan ІІІ має функціональну систему управління файлами про пацієнтів, яка дозволяє зберігати записи та переглядати записи стану прикусу пацієнтів.

Комп'ютерний аналіз оклюзії Комп'ютерний аналіз оклюзії 1

Програмне забезпечення T-Skan дозволяє:

 1. записувати дані про оклюзії пацієнта;
 2. переглядати дані про оклюзії пацієнта і зв'язок даних з конкретними зубами;
 3. аналізувати дані, взаємозв'язок сили і часу контакту відображається у вигляді кольорових контурних малюнків, зображень:
  • постійну ідентифікацію положення;
  • центр сили;
  • центр траєкторії сили.

Система дозволяє копіювати дані про оклюзії у вигляді малюнка, текстового файлу або значення фактичної сили стискання у відсотках.

Показання до використання T-Skan:

 1. нормалізація оклюзійних контактів після реконструкції прикусу;
 2. виявлення суперконтактів при центричній та ексцентричній оклюзії;
 3. рівномірний розподіл сили стискання у % між усіма зубами;
 4. відкладене навантаження при протезуванні на імплантатах;
 5. виявлення сили стискання та часу стиснення зубних рядів.

Робота з приладом.

Прилад підключається до комп'ютера. В ЩВ рукоятку вставляється удержувач з сенсором, а потім вводиться в порожнину рота пацієнта і проводиться запис центричної оклюзії або ексцентричні рухи.

Комп'ютер аналізує та виносить на екран у вигляді «Двомірного контуру», на якому відображається тиск стиснення зубів у вигляді двомірного контурного малюнка, відмінності по силі стиснення зубів відображаються за допомогою різних кольорів в діапазоні від червоного (максимальне) до синього (мінімальне стиснення). Цей вид найбільше схожий на позначки на папері при змиканні зубів.

Комп'ютерний аналіз оклюзії 3 Комп'ютерний аналіз оклюзії 4

Так само час змикання і силу змикання зубних рядів можна подивитися в динаміці за допомогою Вид - «Тривимірні стовпці»: тривимірне зображення на якому сила стиснення зубів відображається у вигляді відносних піків або стовпців.

Відмінності за силою стиснення відображаються за допомогою різних кольорів в діапазоні від червоного (максимальне) до синього (мінімальне стиснення), а також висотою стовпців. Висота піків відносно один одного дозволяє лікарю побачити відхилення по кожному конкретному зубу.

Після чого можна взяти копіювальну фольгу товщиною 12мкм і пришліфувати надмірні контакти за силою, передчасні контакти, ексцентричні контакти. А потім знову зробити запис оклюзії і проаналізувати ситуацію.

Сенсорний датчик використовується один для одного пацієнта і можливо проводити до 20 записів оклюзії. Контрольний запис роблять через 2-3 тижні.

вверх сторінки

Copyright © 1999 - 2022 ІПСТ Всі права захищені.

Стоматологічна клініка (лікування зубів, видалення зубів, реставрація зубів, протезування зубів, імплантація зубів, відбілювання зубів, ортодонтія і дитяча стоматологія, рентгенологія) - Медичний центр

Статистика сайту