ІПСТ
Українська версія Російська версія Англійська версія

телефони клініки:

(044) 285-85-18

Контактна інформація

Медцентр Послуги Технології Наші Лікарі Питання-відповідь
Технології
Інформація про медцентр
Поиск по сайту
Опанасюк Юрій Володимирович

Щелепно-лицьова компютерна томографія

Щелепно-лицьова комп'ютерна томографія

Томогрáфія (з грецької можна перекласти як «зображення зрізу») - метод отримання пошарового зображення об'єкта, без порушення його цілісності, з використанням різних видів випромінювання.

В медицині частіше застосовується томографія з використанням рентгенівського випромінювання.

Значний прогрес в сфері медичної діагностики привів до появи універсальних мультиспіральних комп'ютерних томографів (МСКТ), які використовуються в загальномедичній практиці.

Однак, як виявилося, при дослідженні щелепно-лицьової області в діагностичних цілях СКТ має деякі недоліки. Зростаючий рівень вимог до якості діагностики в галузях стоматології сприяв появі спеціалізованого стоматологічного (дентального) комп'ютерного томографа працюючого конусно-променевим методом.

Конусно-променевий комп'ютерний томограф японської фірми J.Morita

Незалежно від методики комп'ютерної томографії, результатом дослідження є заданий об'єм тканин відповидної частини тіла людини з можливістю пошарового вивчення у всіх трьох площинах.

Саме з цього, комп'ютерну томографію часто називають «3D-діагностикою».

В даний час під терміном щелепно-лицевої комп'ютерної томографії все частіше мають на увазі томографію саме з використанням конусно-променевого методу.

Конусно-променева комп'ютерна томографія (КЛКТ) стала доступна в Європі з 1999 року, в країнах СНД з 2004 року і на даний момент отримала широке поширення через низку переваг порівняно зі спіральним КТ при дослідженні саме щелепно-лицьової області.

До них відносяться висока роздільна здатність томографа, відносно низьке променеве навантаження на пацієнта і порівняно більш низька вартість дослідження.

Клінічний випадок наявності надкомплектних різців

КЛКТ має широкий спектр показань і в цілому дозволяє стоматологу:

- більш детально і достовірно, ніж при інших рентгенологічних методах діагностики візуалізувати внутрішні анатомічні структури, які не можуть бути досліджені зовні (альвеолярні відростки і зуби верхньої і нижньої щелепи, верхньощелепні пазухи);

- планувати терапевтичне та хірургічне лікування;

- оцінити розташування і орієнтацію важливих анатомічних структур (судин, нервових стовбурів, коріння зубів, порожнини верхньощелепних пазух і носа).

Крім того, дослідження на конусно-променевому томографі проводяться для діагностики захворювань і патологічних станів середнього і внутрішнього вуха, скронево-нижньощелепних суглобів, всіх придаткових пазух носа.

Променеве навантаження при СКТ щелепно-лицьової області в залежності від протоколу дослідження становить від 300 мкЗв (мікроЗіверт) до 900 мкЗв, при дентальній томографії доза на порядок нижче - від 30 мкЗв до 80 мкЗв, в окремих випадках до 130 мкЗв, що залежить від обсягу дослідження, параметрів експозиції і типу апарату.

Щелепно-лицьова комп'ютерна томографія 1

Отже, доза при КЛКТ еквівалентна 4-х - 10-ти денній дозі від природного фону і порівнянна з дозою при плівковій ортопантомографії.

Можна відзначити, що з моменту появи дентальна комп'ютерна томографія значно розширила діагностичні можливості для стоматологів усіх спеціальностей та ЛОР-лікарів і є методом вибору у випадках, що вимагають від діагностичної процедури найкращої інформативності і відносно низькою при цьому променевого навантаження.

вверх сторінки

Copyright © 1999 - 2022 ІПСТ Всі права захищені.

Стоматологічна клініка (лікування зубів, видалення зубів, реставрація зубів, протезування зубів, імплантація зубів, відбілювання зубів, ортодонтія і дитяча стоматологія, рентгенологія) - Медичний центр

Статистика сайту