ІПСТ
Українська версія Російська версія Англійська версія

телефони клініки:

(044) 285-85-18

Контактна інформація

Медцентр Послуги Технології Наші Лікарі Питання-відповідь
Технології
Інформація про медцентр
Поиск по сайту
Опанасюк Юрій Володимирович

Технології по протезуванню зубів

Протезування зубів є одним з найважливіших завдань сучасної стоматології. Адже неповноцінність нормального харчування, яке викликає ряд захворювань ШКТ, і естетичний вигляд, мотивує пацієнта звернутися до лікаря-стоматолога-ортопеда.

Насамперед протезування направлено на відновлення структури повністю або частково втрачених зубів.

На сьогоднішній день існують наступні види протезування:

 • Незнімне протезування
 • Знімне протезування
 • Умовно-знімне протезування

До незнімних протезування відноситься

 1. Металокераміка.
 2. Протезування металокерамікою на золоті.
 3. Безметалева (прес) кераміка.
 4. Безметалева кераміка на основі оксиду цирконію.
 5. Вініри.
 6. Вкладки і накладки.
 7. Протезування на імплантатах.

ММеталокераміка

Металокераміка

Металокераміка - є найбільш поширеною ортопедичною конструкцією. Вона використовується в тих випадках, коли руйнування зуба настільки велике, що забезпечити міцність конструкції можна лише з використанням жорсткого, але в той же час легкого, металевого литого каркаса.

Каркас металокерамічного протеза виготовляється з хром-кобальтового сплаві. Зовні металевий каркас покривають міцною і високо естетичною керамікою.

Переваги вибору протезування зубів з використанням металокераміки очевидні. Особливість металокераміки полягає в тому, що покриття зуба перешкоджає накопиченню та розвитку бактерій, що істотно покращує гігієну порожнини рота і впливає на загальний стан здоров'я.

Протезування металокерамікою на золоті.

Протезування металокерамікою на золоті

Конструкції, виконані на каркасі з золото-платинового сплаву, з’єднають естетичні переваги керамічного покриття з плюсами, властивими благородним металам:

біосумісність, стійкість до корозії, відсутність можливості вторинного карієсу, зручність у догляді, довговічність.

Цей вид протезування особливо показаний тим, хто має алергічні захворювання, хвороби органів травлення, крові.

Безметалова (прес) кераміка.

Безметалова кераміка - вид протезування, коли коронка виготовлена з суцільнокерамічної маси. Вона відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних і інших навантажень.

Головною відмінністю безметалової кераміки є "живий блиск", оскільки зовні вона практично не відрізняється від живих зубів. Необхідно відзначити, що коронки з безметалової кераміки стоять дорожче, ніж конструкції з металокераміки.

Це відбувається внаслідок того, що цей вид незнімних протезів виготовляється на високотехнологічному і дорогому устаткуванні. В деяких випадках коронки з безметалової кераміки рекомендується встановлювати на вкладки, виготовлені з того ж матеріалу.

Переваги таких вкладок в порівнянні з металокерамічними - міцність, біосумісність і, отже - довговічність.

Безметалова кераміка на основі оксиду цирконію.

Безметалова кераміка на основі оксиду цирконію

Оксид цирконію - новий керамічний матеріал, досить міцний, дуже естетичний і біосумісний з тканинами порожнини рота.

Це білий, непрозорий матеріал. Каркас з оксиду цирконію для коронки виготовляється методом комп'ютерного фрезерування, що і пояснює точність виготовлення.

Спочатку виготовляється каркас з оксиду цирконію (за кольором зуба), потім на цирконієвий каркас наноситься керамічна маса.

Переваги керамічних коронок на оксиді цирконію:

 • На 50% міцніше, ніж традиційні безметалеві керамічні коронки.
 • З цирконієвої кераміки можна виготовити мостоподібні протези з проміжком до трьох одиниць.
 • Темного металевого краю в області ясен не спостерігається.
 • Ідеальні для передніх груп зубів.
 • Прекрасна естетика.
 • Не викликає алергію.

Вони мають високий ступінь напівпрозорості (основна функція емалі зубів). Темного металевого краю в ясен не буває, оскільки в цих коронках відсутня металева субструктура.

Вініри

Слово вінір (veneer) в буквальному перекладі - облицювання, маскування, захисне покриття. В стоматології вініри є тонкими керамічними пластинками або ковпачками, щільно прилягають до зубів.

Зубні вініри призначені для маскування різних дефектів, які нерідко виникають на зубах, наприклад, сколи, зміна початкового кольору і т.д. Вініри корегують зовнішню частину зуба, не зачіпаючи при цьому її внутрішню структуру, тому абсолютно безпечні.

Вініри 1 Вініри 2

Фарфорова накладка на зуб сама по собі має прекрасну жорсткість, тому можна не побоюватися того, що при звичайних жувальних навантаженнях тонкий матеріал вініра виявиться занадто тендітним і недовговічним.

До переваг вінірів відносять стійкість до фізичних, хімічних і біологічних впливів. Це означає, що вони міцні на злам, не псуються при дії агресивних середовищ і не схильні до карієсу.

Вони значно менше бояться чаю, кави, сигарет та інших факторів, здатних змінити колір і зовнішній вигляд зубів.

Важливою функцією вінірів є захист зубів від руйнівних факторів навколишнього середовища. І найголовніше - вініри мають прекрасний зовнішній вигляд.

Вкладки і накладки.

Вкладки і накладки

Вкладки і накладки - заміщення зруйнованої частини зуба спеціальною «пломбою», яка виготовляється в лабораторії з кераміки або композиту, після чого фіксується в порожнині рота на підготовлений зуб; перевершує по естетиці і довговічності звичайні пломби, особливо при значному руйнуванні коронкової частини.

У деяких випадках наші лікарі можуть виконати вкладки із золота. Цей спосіб мікропротезування набагато довговічніше пломби і показав відмінні віддалені результати.

У вкладку із золота не потрібно значно препарувати тверді тканини і в цьому її перевага перед іншими видами мікропротезування.

Протезування на імплантатах.

Протезування на імплантатах

Протезування на імплантатах - це розміщення протезної конструкції на штучній опорі (імплантаті), що дозволяє не препарувати здорові зуби під опору при малій протяжності дефектів і робити протез незнімним за відсутності великої кількості зубів, використовуючи декілька імплантатів.

Переваги зубних імплантатів.

Зуби з опорою на імплантати забезпечують найбільш природне рішення з естетичної та функціональної точки зору.

Вони гармонійно вписуються в зубну дугу і не тільки фіксуються так само надійно, як природні зуби, але їх неможливо відрізнити від натуральних зубів по функції та зовнішньому вигляду у повсякденних умовах.

У порівнянні зі звичайними мостовидними протезами, немає необхідності спилювати сусідні зуби, щоб утримувати нові зуби. Таким чином, зберігаються здорові тканини зуба.

Надійна фіксація є ще однією перевагою зубних імплантатів. Пацієнтам не доводиться стикатися з незручностями звичайних зубних протезів, такими як хворобливість в точках тиску і погана присадка. Крім того, піднебіння більше не покрито матеріалом зубного протеза. Це не тільки позитивно впливає на мову, але також гарантує, що не будуть порушені природний смак і задоволення від їжі.

Знімне протезування.

До знімного протезування належить:

 1. Бюгельні (дугові) знімні протези
 2. Гнучкі (нейлонові) протези.
 3. Частково знімний протез.
 4. Повні знімні пластинчасті протези.

Бюгельні (дугові) знімні протези.

Бюгельний протез являє собою металеву основу (дуга і сідлоподібна частина), з пластмасовими зубами (можливо і керамічними) у поєднанні з опорно-утримуючими елементами.

Хотілося особливу увагу приділити опорно-утримуючим елементам, адже саме вони роблять дану конструкцію такою унікальною.

В наш час до класичних опорно-утримуючих кламерів додалися сучасні замкові кріплення (атачмени), і балочна і телескопічна системи фіксації.

Вони являють собою високоточне з'єднання, одна з частин якого може бути з'єднана з коронкою, фіксована в корені зуба і закріплена на імплантатах або фіксована до твердих тканин зуба. Інша частина - інтегрована в знімний протез і використовується для механічного з'єднання.

Особливістю всіх опорно-утримуючих елементів, які використовуються в бюгельному протезуванні, є те, що вони не тільки стабільно фіксують протез, але і рівномірно розподіляють навантаження між опорними зубами і яснами. Це робить їх унікальними. Такої переваги немає в жодної іншої знімної конструкції.

Бюгельні (дугові) знімні протези 1 Бюгельні (дугові) знімні протези 2

Переваги бюгельного протезування:

 • Бюгельні протези є найбільш функціональними й естетичними.
 • При протезуванні даними конструкціями на верхній щелепі практично повністю відкрито піднебіння, а на нижній - тонка дуга зовсім не заважає мові.
 • Спосіб передачі жувального навантаження ближче до фізіологічного, у порівнянні з пластиночними знімними протезами.
 • Бюгельні протези не здавлюють ясна і не призводять до порушення живлення тканин.
 • Використання замкових кріплень дозволяє «сховати» всі фіксуючі елементи всередину протеза, тобто кріплення абсолютно непомітно.
 • Бюгельні конструкції мають дуже високу надійність.

Кожні 6 місяців ми просимо наших пацієнтів приходити на профілактичний огляд. Оскільки необхідно відслідковувати неминучу атрофію кістки під протезним ложем (щоб уникнути появи там пустот) і навантаження на опорні зуби. При необхідності, проводиться перебазування протеза.

Гнучкі (нейлонові) протези.

Гнучкі (нейлонові) протези.

За рахунок своєї гнучкості, нейлонові конструкції дуже добре фіксуються, як би «обхоплюючи» ясна.

Це дозволяє не використовувати в конструкції металеві «гачки», а на верхній щелепі дуже сильно вкоротити «штучне піднебіння» протезу.

Також відпадає необхідність закріплювати нейлоновий протез за допомогою коронок, які встановлюються на здорові опорні зуби.

Нейлонові протези не викликають алергію.

Протези успішно застосовуються як для заміщення часткових дефектів (втрата кількох зубів), так і для виготовлення повних знімних протезів.

Частково знімний протез.

Частково знімний протез використовується в тих випадках, коли втрачено один або декілька зубів. Виготовляється цілком з пластмаси, за винятком кламерів (гачків).

За рахунок цього легкий, відносно простий у виготовленні, порівняно дешевий, легко трансформується при необхідності.

Оскільки частковий протез займає досить багато місця в роті і повністю спирається на ясна, він швидше зношується, але у випадках тимчасового протезування буває просто незамінний.

Пластинчасті часткові протези використовуються для відновлення втрачених фрагментів зубного ряду і є найбільш простими і доступними за ціною.

Повні знімні пластинчасті протези.

Повні знімні пластинчасті протези

Повні знімні пластинчасті протези застосовуються при повній відсутності зубів на одній або обох щелепах.

Їх завдання - заповнити відсутність всіх зубів.

Вони також можуть використовуватися як тимчасовий протез.

Недоліки всіх знімних протезів:
• Атрофія кістки під ним (через це їх часто потрібно коректувати)
• Алергічні реакції на пластмасу
• Погана фіксація на нижній щелепі

Умовно-знімне протезування.

Для створення умовно-знімного протеза необхідно використовувати розбірні конструкції на імплантатах. Даний вид протезування показаний у випадках, коли протез спирається тільки на імплантати.

Умовно-знімне протезування 1 Умовно-знімне протезування 2

Умовно-знімні протези можуть бути металокерамічними або металопластмасовими зі штучними яснами або без них.

Умовно-знімне протезування 3

Умовно-знімне протезування, як і будь-який вид протезування, має свої переваги і недоліки.

Перевагами є:
• Можливість оптимального перерозподілу жувального тиску на протез, підвищує його зносостійкість, довгостроковість і функціональність.
• Можливість зняття протеза в разі необхідності.
• Відсутність розцементування.

Недоліки:
• Відносна трудомісткість зубо-технічних робіт.
• Підвищена вартість на протезування через складність і обов'язкове використання додаткових компонентів імплантів.
• У ряді випадків положення гвинтів не дозволяє досягти бажаного косметичного ефекту лікування.
• Необхідність у технічному обслуговуванні, підтягуванні гвинтів, а часом заміні гвинтів і головок імплантів.

вверх сторінки

Copyright © 1999 - 2022 ІПСТ Всі права захищені.

Стоматологічна клініка (лікування зубів, видалення зубів, реставрація зубів, протезування зубів, імплантація зубів, відбілювання зубів, ортодонтія і дитяча стоматологія, рентгенологія) - Медичний центр

Статистика сайту